Останні новини
Нероби за гороскопом — четвірка найбільш ледачих знаків ЗодіакуКілька порад, які допоможуть чоловікам покращити спілкування з дружинамиЯкщо зникнуть інтернет, зв'язок, радіо і ТБ: у Львові навчають, як діяти в надзвичайних ситуаціяхНезаконно літав у Крим: на Львівщині прикордонники не пропустили в Україну росіянина"Проводили спалювання під наглядом": в ДСНС прокоментували задимлення в Генконсульстві РФ у ЛьвовіВ екстреному порядку: Австралія закрила посольство у ЛьвовіГенеральне консульство Росії у Львові призупинило роботуТОП-3 знаки Зодіаку, для яких ця весна стане найважчоюЯкий копійчаний компонент додати в шампунь, щоб не мити голову щодняЕстонська розвідка показала карту, на якій Львів позначений ціллю для ймовірного обстрілу з боку російських військУ Львові стався обвал у житловому будинку: люди відмовилися від евакуаціїНідерланди переводять своїх дипломатів з Києва до Львова«Обманом змусили дути в драгер»: депутата зі Львівщини 4 рази впіймали п'яним за кермом67-річна жінка 3 місяці ходила зі зламаним хребтом і навіть не підозрювала про цеМеновазин: особливості застосування та ефективність препарату*Львівські бабаки дали свої прогнози на прихід весниУ Львові лікар протягнув зубами швидку, щоб привернути увагу до щеплення проти поліомієліту: відеоЯк знаки зодіаку створюють собі проблеми і псують життя — це допоможе зрозуміти корінь ваших проблемУ якому напрямку біжить людина? Тест покаже,як ви думаєте – чоловік або як жінкаБританія вслід за США переводить своїх дипломатів до Львова«Евакуація» до Львова: місцева влада розповіла, чи просили іноземні посольства виділити їм приміщення
Авторизація
Календар публікацій
«    Жовтень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

У Львові вперше прооперували дитину з важкою формою епілепсії



Днями нейрохірурги міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Орлика, успішно прооперували 7-річного хлопчика з Тернопільської області. В дитини було рідкісне генетичне захворювання, що викликало медикаментозну резистентну епілепсію.
 

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.




«До нас поступив 7-річний хлопчик Максим, якому торік лікарі діагностували рідкісне генетичне захворювання — атиповий синдром Ретта, що викликає затримку розвитку і важку медикаментозну резистентну епілепсію. Це означає, що жодні ліки цій дитині не допомагали. Напади судом у хлопчика виникали до 40 разів на день. Після обстежень, ми разом з неврологами дійшли висновку, що покращити стан дитини може лише операція на мозку. Таку операцію ми провели вперше, і вона пройшла успішно», — розповів лікар Тарас Микитин.

З його слів, при епілепсії до оперативного втручання вдаються лише тоді, коли інші методи не допомагають. І рішення про операцію нейрохірург не приймає сам: це спільне рішення невролога і нейрохірурга.

Дитяча неврологиня дитячої лікарні Марія Павлюк провела хлопчику іктальний відео-ЕЕГ моніторинг, тобто записала електроенцефалограму під час судом. Проаналізувавши результати обстеження, лікарка дійшла висновку: допомогти хлопчику може оперативне втручання.

До операційної бригади 25 листопада увійшли нейрохірурги: доцент Ужгородського національного університету Юрій Чомоляк та лікарі дитячої лікарні: Тарас Микитин, Ігор Гоменюк і анестезіолог Роман Мокрий.
«Максимкові ми вперше в нашій лікарні зробили операцію, яка називається кальозотомія. Справа в тому, що права і ліва півкулі головного мозку з'єднані між собою мозолистим тілом. Права відповідає за роботу лівої, а ліва — за роботу правої. Ми розсікли повністю мозолисте тіло, аби перервати цей зв’язок. Тільки у такий спосіб можна було звільнити дитину від важких нападів судом, особливо дроп-атак, під час яких він різко падав», — пояснив Тарас Микитин.

Зі слів нейрохірурга, кальозотомія — це паліативна операція. Після такого оперативного втручання не слід очікувати, що епілепсія зовсім зникне. Судоми можуть виникати. Але не буде вже дроп-атак, при яких дитина різко падає, і самі судоми виникатимуть не так часто, як раніше, і будуть значно меншої інтенсивності та тривалості.

Сьогодні хлопчик ще перебуває у відділенні дитячої лікарні, однак його стан покращується.
Рейтинг:
-
0
+
Додати коментар

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Код:
Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код:

Новини партнерів
Ми у соцмережах